LJM LASTİK JANT MARKET | Blog, Traktör Lastik Çeşitleri Radyal Tarım Lastiği Özellikleri Ve Fiyatları 
LJM LASTİK JANT MARKET 0
Üye Girişi

Traktör Lastik Çeşitleri Radyal Tarım Lastiği Özellikleri Ve Fiyatları

Traktör Lastik Fiyatları

Ülkemiz artan nüfusu ve coğrafi özellikleriyle gelişmekte olan bir tarım sektörüne sahiptir. Makinelerin gelişmesiyle tarımsal üretim miktarı her geçen yıl artış göstermektedir ve bu makineler için sağlam traktör lastikleri gerekmektedir. Peki traktör lastik fiyatları nedir?

 

Traktör lastik fiyatları lastiğin yapısına  ve ebatlarına göre değişmektedir. Traktör lastik fiyatı  700 TL’den başlayarak lastiğin özelliklerine göre fiyatları artmaktadır.

 

Traktör Lastik Özellikleri

 

Açılı bloklarıyla yüksek çekiş kabiliyeti ile  taban deseni sayesinde toprak tutmadan hareket edebilir.  Pencereli bloklar sayesinde çamur tahliyesi sağlar ve lastikleriniz tertemiz yola devam eder. Dar sırt profili sayesinde toprağı ezmeyen yüksek performans ve ürünlere zarar vermeyen taban yapısı ile içiniz rahat ürünleriniz güvende olur. Esnek yanak yapısı, güçlü topuk yapısı, düşük yuvarlanma direnci ile geniş taban alanı ve yüksek diş derinliği özellikleriyle zirai tarım araç lastik  konforunun keyfini çıkarın.

 

Radyal Tarım Lastikleri

Radyal tarım lastiklerde daha az toprak sıkışması, yüksek çekiş özelliğiyle oluşan yakıt ekonomisi ve zaman kazanımı , gövde yapısı ve sırt karışımı ile elde edilen  daha uzun lastik ömrü ve üstün yol tutuşu, konforlu sürüş ve arttırılmış yük kapasitesiyle daha büyük makine ekipman kullanımı olarak sıralayabiliriz.

 

TR70 ve TR68 Traktör Lastikleri

 

Türkiye’de TR70 ve TR68 traktör lastik desenleri tasarımı ve performansı ile tarım lastiklerine ilham veren efsane lastikler olmuşlardır.

TR68 traktör ön lastiği ekonomik kullanış sağlayıp aynı zamanda dört kuşaklı diş sırt deseniyle hem tarlada hem de yolda iyi bir performans sağlar. Güçlü naylon kord gövdesi ile uzun kullanım ömrü vardır.

 

Radyal ve Çapraz Katlı Tarım Lastikleri Bakım Önerileri :

 

-  Yüke uygun hava basıncı uygulaması

-  Sökme ve takma işleminin profesyonel kişilerce yapılması

-  Lastik şişirilieken kafes kullanımı , eğer şişirme işlemi traktör üzerinde yapılıyorsa lastiğin güvenli  alanı olan sırt bölgesinde bulunulması gerekmektedir.

-  Lastik süpap kapaklarının takılı olması

-  Yeni lastik takılırken onunla birlikte yeni iç lastik takılması

-  İlaçlama sonrasında lastiklerin su ile yıkanması

-  500 saatta bir rotasyon yapılması

-  Lastiklerin aşırı tazikli su kullanarak yıkanmaması

-  Lastik sökme-takma esnasında kaydırıcı krem kullanılması

-  Lastiklerde su kullanılmaması

-  4x4 çeker lastiklerin asfalt kullanımında ön aks lastiklerinin mutlaka boşa alınması gerekmektedir.

-  Ebat değişikliklerinde yetkili kişilere başvurulması ,,

-  Lastiğin orjinal ekipman ebetlarına bağlı kalınması  

 

Diğer traktör lastik modelleri ve  fiyatları için https://www.lassa.com.tr/traktor-lastik-katalogu sitesini ziyaret edebilirsiniz.